«

»

יוני 09

איפה נצטלם לראיון?

שמתם לב שבכל פעם שראש הממשלה מתראיין בלשכה מישהו דואג להפוך את התמונות המשפחתיות שעל השולחן כך שלא יפנו כלפי ראש הממשלה היושב אלא דווקא לעבר הצופים בבית? רגע, אם יש תמונות של המשפחה על השולחן הן לא אמורות להיות מופנות כלפי הכיסא כך שהוא יראה אותם כל הזמן כשהוא יושב?! למה זה מופנה כלפי חוץ?! פשוט מאד: יועץ התקשורת דאג לכך לפני הגעת צוות הצילום

כשמתראיינים כדאי להסתכל על התמונה כולהכל פרט בפריים שיראה על המסך הוא בעל משמעות. לא תמיד תתראיין באולפן הטלוויזיה, פעמים רבות הכתב וצוות הצילום יגיעו אלייך. אז איפה כדאי לבקש שיצלמו אותך? (זו בחירה שלך בתיאום עם הכתב והצלם, אל תתבייש לבקש).

קודם כל, צפו בניתוח הרושם הראשוני לשפת הגוף של שאול מופז וציפי לבני ולמדו מהטעויות וההצלחות שלהם בבחירת הרקע לראיון, לא במקרה הדגל שם:

YouTube Preview Image

 זכרו הרקע הוא מסר : יחד אתך על המסך הצופים יראו גם את הרקע שמאחורייך. תתפלא לשמוע שהרקע שמאחורייך משפיע מאד גם על אייך שהצופים מתייחסים אליך. המחקרים המדעים מלמדים שבאופן תת מודע ובצורה מידית אצל הצופה מתעוררות סכמות במוחו שמסייעות לו לתפוס את האדם על פי מספר אלמנטים. אחד מהם זה המיקום של האדם העומד מולו. לכן בחר רקע ייצוגי שמעביר את המסר שלך ומשדרג את מעמדך המקצועי.

להתראיין במשרד או בחוץ?

זו בחירה חשובה ועלייך לעשות אותה על פי הנסיבות והמסר שאתה רוצה להעביר. בחוץ תיראה מחובר יותר לשטח ובמגמת עשייה, במשרד כבעל שליטה. בכל מקרה רקע סתמי הוא מסר מבוזבז שלא הצלחת להעביר.

במשרד: הקפידו על סידור שולחן העבודה שלכם. בדקו: איזו תמונה רואים מאחוריכם? זהו מסר לא מילולי משמעותי יותר ממה שמקובל לחשוב. ככל שהמשרד שלך יראה מכובד וייצוגי יותר כך גם מעמדך ייראה כך ולהפךלעיתים חדר הישיבות או הלובי מתאים יותר לתדמית שאתה מבקש להעביר. למשל בקש לקיים את הריאיון בכניסה לבניין החברה, לצד לוגו החברה, או לצד עשייה שמתרחשת אצלך במשרד (העובדים שלך, חדר הייצור, וכו') .

בחוץ: הקפד על רקע שאינו מסיח את הדעת (למשל לא ליד כביש, אנשים חולפים או כל התרחשות שמסיחה את הדעת והמבט ממך).

אהוד ברק מכנס מסיבת עיתונאים במיקום אומלל

אהוד ברק מכנס מסיבת עיתונאים במיקום אומלל

 

 

בעמידה או בישיבה?

לא פעם קל וכדאי יותר להתראיין בעמידה. זה מאפשר לך להיראות יותר אנרגטי ופעיל. אבל זה תלוי מה אתה רוצה לשדר ולהשיג. יש יתרונות בישיבה למשל כאשר אתה רוצה להיות רגוע ושלו יותר במקרה שאתה לחוץ מהמצלמה (השולחן יוצר חיץ שמגונן עלייך וישיבה שומרת על יציבה) או אם אתה רוצה לשדר נינוחות שלווה ושליטה. בכל מקרה כאשר אתה מתראיין בישיבה יושב הקפד לא לשבת על כיסא מנהלים שגבוה יותר מכתפייך, שלא תיראה קטן יותר ביחס לכורסה

לסיום כדאי ללמוד מהטעות של נשיא ארצות הברית בקטע מצחיק ובלתי נשכח שזכה כבר למיליוני צפיות. יועצי התקשורת של הנשיא רצו להעביר מסר באמצעות רקע של אנשים מכל צבע, דת ומין אבל היה שם גם ילד אחד ש

YouTube Preview Image

בסדנאות אימוני התקשורת שלנו למנהלים אנחנו מייעצים ומסייעים גם לבחור את הרקע המתאים ביותר לקיום הראיונות.

 

 

Related posts:

תגובות

comments